aks_busko.jpgcracovia.jpggks_bechat.jpggornik_zabrze.jpggranat_skar.jpggwarek_zabrze.jpgjagiellonia.jpgks.jpgpogo_szcz.jpgpolonia_bytom.jpgpolonia_warsz.jpgsparta-lubliniec.jpgstal_rzesz.jpgstar_starach.jpgwidzew.jpgwisa_puawy.jpgyrardowianka.jpgzag_sosnowiec.jpgzagebiak_dbrowa.jpg

Wizyty

7997989
dziś
wczoraj
wszystkie
17325
9740
7997989

Your IP: 54.36.148.237
Server Time: 2018-10-21

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

zdjęcie dnia

Zikowska Magorzata.jpg

Maszyny PABLO

p2.jpgp3.jpgp4.jpgp5.jpgp6.jpgp7.jpgp8.jpgp9.jpg

KlasaBiznes

kb1.jpgkb2.jpgkb3.jpgkb4.jpgkb5.jpgkb6.jpg

DOMOS AGD

domos3.jpgdomos1.jpgdomos6.jpgdomos4.jpgdomos2.jpgdomos5.jpg

Dom Chleba

d1.jpgd2.jpgd3.jpg

 Mistrzostwa Oldbojów Banderoza okMISTRZOSTWA POLSKI OLDBOYÓW +50  2017

Mecze grupowe  

Nr

Mecz

Nazwa Drużyn

GRUPA A

Wynik

Nazwa Drużyn

GRUPA B

Wynik

1

Polonia Rzeszów – Kędzierzyn K.

1:1

Miękinia – Rychnov

5:0

2

Bródno Warszawa - Pleszew

2:0

Miękinia – Bielsko Biała

0:0

3

Polonia Rzeszów – Bródno Warszawa

3:2

Rychnov – Bielsko Biała

4:3

4

Kędzierzyn K. - Pleszew

1:1

   

5

Polonia Rzeszów – Pleszew

3:1

   

6

Kędzierzyn K. - Bródno Warszawa

1:2

   
 

GRUPA D

Wyniki

GRUPA C

Wyniki

1

Września – Polanica

0:0

Zielona Góra - Ząbkowice

1:0

2

Kaziki Sosnowiec – Rewal

1:4

Strzelin – Polar Wrocław

1:0

3

Wrzesnia – Kaziki Sosnowiec

2:1

Zielona Góra - Strzelin

1:0

4

Polanica – Rewal

2:1

Ząbkowice – Polar Wrocław

8:2

5

Września – Rewal

0:1

Strzelin – Ząbkowice

2:0

6

Polanica – Kaziki Sosnowiec

1:0

Zielona Góra – Polar Wrocław

4:1

 

Ćwierćfinały i finały

 

Nr

Mecz

Nazwa Drużyn

Wynik

Nazwa Dryżyn

Wynik

1

Polonia Rzeszów – Rewal

3:3

karne

3:2

Miękinia - Strzelin

3:1

2

Polanica – Bródno Warszawa

0:1

Bielsko Biała – Zielona Góra

2:2

karne

2:1

3

Kędzierzyn K. - Września

( mecz III miejsc w grupie)

1:4

Ząbkowice – Rychnov

( mecz III miejsc w grupie)

6:3

4

Pleszew – Kaziki Sosnowiec

(mecz IV miejsc w grupie)

3:0

   

5

Rewal – Polanica

1:3

   

6

Polonia Rzeszów – Bródno Warszawa

1:2

   

 

Mecze o miejsca 1-8

 

Mecz

Nazwa Drużyn

Wynik

Mecz o 7-8 miejsce

Rewal – Strzelin

4:1

Mecz o 5-6 miejsce

Polanica – Zielona Góra

0:4

Mecz o 3-4 miejsce

Polonia Rzeszów – Bielsko Biała

3:0

Mecz o 1-2 miejsce

Bródno Warszawa – Miękinia

1:2

 

Wyróżnienia indywidualne

 

MVP TURNIEJU

Robert Osowski

Bródno Warszawa

NAJLEPSZY STRZELEC

Marek Sikorski

Miękinia

NAJLEPSZY BRAMKARZ

Tadeusz Woźny

Miękinia

NAJSTARSZY ZAWODNIK

Józef Bachry

Polanica

ŁOŚ TURNIEJU

Kamil Piotrowski

Sędzia :)

 


 Memoriał Sławomira Rutki - Pionki 2017

       Siedem piłkarskich drużyn oldboyów zagrało w sobotę w hali sportowej w Pionkach w piątym już Memoriale Sławomira Rutki. W tym roku najlepsza była drużyna z Radomia.

       O wynikach mówiło i myślało się jednak najmniej, bo najważniejszy był patron imprezy, zmarły tragicznie w 2009 roku Sławomir Rutka, były piłkarz KS Proch, Korony Kielce, Radomiaka Radom czy Legii Warszawa.

WYSOKI POZIOM
Rywalizacja odbywała się na zasadzie każdy z każdym w czasie 12 minut. Kibice zobaczyli ponad sto bramek, a kilka takich, że tylko palce lizać, a młodzi adepci futbolu mogliby przyjść na korepetycje. Chociaż w większości grali piłkarze, którzy dawno zawiesili buty na kołku, to poziom sportowy Memoriału naprawdę był wysoki.

Cieszymy się, że z każdym rokiem gościmy coraz więcej drużyn i coraz lepszych piłkarzy. Impreza się rozrasta i najważniejsze, że w ten sposób pamiętamy o Sławku Rutce – przyznaje prezes Prochu, Mirosław Lepa.

Zwycięzcą 5. Memoriału Sławomira Rutki został zespół oldboyów z Radomia i jest to już ich trzeci triumf w tej imprezie. Drugie miejsce przypadło Koronie Kielce, a trzecie drużynie Prochu Pionki.
W 5. Memoriale Sławomira Rutki zagrało siedem drużyn i blisko 60 piłkarzy z Pionek, Radomia, Kielc, Kozienic i Jedlni-Letnisko.

Były też nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem został Łukasz Wrochna (Proch), bramkarzem Tadeusz Łukiewicz (Radom), a najstarszym uczestnikiem Marek Białek (Kielce). Tytuł króla strzelców zdobył Cezary Ruszkowski (Korona), który strzelił 11 bramek.

119WZRUSZENIA I CHWILE RADOŚCI 
Najlepszym puchary i nagrody wręczali Anna Rutka, żona Sławomira, zastępca burmistrza Jolanta Sarnecka-Buczek oraz Mirosław Lepa, prezes KS Proch.
Królem strzelców został Cezary Ruszkowski z Korony Kielce, który chwilę po odebraniu nagrody przekazał bukiet kwiatów Annie Rutce.

Bardzo się cieszę, że Memoriał odbywa się cyklicznie i tradycja jest podtrzymywana. Miło zobaczyć dawno nie widzianych przyjaciół i znajomych. Dużo chwil radości i wzruszeń. Za rok na pewno się spotkamy – mówi Anna Rutka, żona Sławomira.

KLASYFIKACJA
1. Radom 18 pkt, bramki 30:9
2. Korona 13 pkt, 22:12
3. Proch 10 pkt, 16:12
4. Jedlnia-Letnisko 10 pkt, 15:11
5. Kielce 7 pkt, 13:13
6. Przyjaciele Sławka 3 pkt, 6:23
7. Kozienice 0 pkt, 4:26
Sędzia: Jakub Gołda (Garbatka-Letnisko).

 


Sprawozdanie Prezesa

Stowarzyszenia Sportowego Kielce Oldboje”

z działalności  za rok 2016.

1. Działalność organizacyjna.

            „Stowarzyszenie Sportowe Kielce Oldboje” działa od 2014 roku. Jesteśmy stowarzyszeniem pozarządowym, które nie jest  finansowane z instytucji publicznych i zgodnie ze statutem nie prowadzi żadnej działalności dochodowej. W 2016 roku odbyło się kilka zebrań zarządu, na których omawiano przede wszystkim sprawy związane z bieżącą działalnością stowarzyszenia, sytuacją organizacyjną oraz finansową, poszukiwaniem sponsorów i możliwości dalszego rozwoju naszej organizacji. Nasza drużyna zrzesza ok. 40 zawodników którzy mają status oldbojów. Ta grupa regularnie trenuje na stadionie Klubu Moravia Morawica oraz na obiektach MOSiR-u Kielce. W 2016 roku dzięki wsparciu samych zawodników udało się zakupić sprzęt sportowy w postaci znaczników treningowych oraz piłek.

2. Działalność sportowa

            Rok 2016 Kieleccy Oldboje zainaugurowali 1 marca grą wewnętrzną na stadionie Moravii Morawica. Ponadto nasi zawodnicy  uczestniczyli w meczach towarzyskich i turniejach halowych na terenie całego kraju. Środki finansowe na wyjazdy pozyskujemy ze składek członkowskich.

           

Mecze i turnieje rozegrane w 2016 roku:

RKS Radomsko : Kielce Oldboje

Kielce Oldboje : Szczakowianka Jaworzno 4:1

Kielce Oldboje : Rzeszów Oldboje6:2

Zagłębie Sosnowiec Oldboje : Kielce Oldboje 1:3

Star Starachowice : Kielce Oldboje 1:3

         W kwietniu zorganizowaliśmy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Kielce w Nowinach. Wzięło w nim udział 8 drużyn z naszego województwa.

 

Zakończenie

            Stowarzyszenie działa przede wszystkim z pieniędzy członków organizacji oraz pomocy od Urzędu Miasta Kielce, Klubu Sportowego Moravia Morawica ale też bardzo ważne znaczenie odgrywają prywatni sponsorzy i partnerzy wspierający nasze działania materialnie, medialnie i mentalnie.

 

Dziękuję w szczególności takim osobom jak:

 

Prezydent Miasta Kielc Wojciech Lubawski

 


 

Turniej Charytatywny

Już po raz ósmy odbył się Charytatywny Turnieju w piłkę nożną. Jesteśmy, by zmieniać życie - pamięci Izy Domagały.  

Wydarzenie miało miejsce 5 lutego 2017, a rozgrywki toczyły się w Centrum Rehabilitacji i Sportu UJK w Kielcach. W turnieju zagrały m.in. reprezentacje kleryków, dziennikarzy, studentów, czy fanklubów czołowych światowych zespołów. Podczas imprezy odbyły się również licytacje, pokazy artystyczne oraz konkursy dla kibiców.

> Całkowity dochód wynoszący 7 038,59 zł został przekazany dla 11-letniej Marysi Szaraniec cierpiącej na mózgowe porażenie dziecięce, opóźniony rozwój psychoruchowy, niedowład czterokończynowy i epilepsja. Wydatki na leczenie dziewczynki oraz rehabilitację są bardzo wysokie, stąd też dla Marysi ważna jest każda złotówka.

> Iza Domagała, której osobę upamiętniają rozgrywki, była uczennicą IV

> Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sawickiej w Kielcach. 23 marca 2010 r. przegrała walkę z nowotworem kości.

 


 

XXVII Halowe Mistrzostwa Polski Oldbojów w piłce nożnej

Zawiercie, dnia 4 – 5.02.2017

 

POWRÓT NA TRON

To był wspaniały come back.  Piłkarze Gwarka Zabrze w ubiegłym roku przyjechali bronić tytułu, ale ta sztuka im się nie udała. Wprawdzie grali dobrze jak przed rokiem, ale przeciwnicy wznieśli się na wyżyny i nie pozwolili na powtórzenie sukcesu. Tym razem było inaczej. Już od samego początku drużyna prezentowała wyjątkowo wysoki poziom i pokonując przeciwników dotarła do ścisłego finału gdzie zremisowała z ubiegłorocznym mistrzem Pogonią Szczecin. O mistrzostwie decydowały karne a w tych lepsi piłkarze z Zabrza i to im przypadł tytuł mistrza na 2017 rok. Ale nim to nastąpiło odbyły się eliminacje grupowe.

--------------------------------------------------------------

W grupie A zaczęło się od mocnego strzelania Concordii, która w pierwszych dwóch spotkaniach zaaplikowała przeciwnikom 10 goli i była już jedną nogą w niedzielnych finałach. Potem dołożyła tylko remis z Zagłębiem i zwycięstwo z Szczakowianką i pewne pierwsze miejsce. Za jej plecami toczyła się walka o drugą lokatę. Tę zdobyli niespodziewanie piłkarze z Dąbrowy po pokonaniu drużyny z Kielc 5:2.

Grupa B rozgrywała zawody równolegle w hali przy ulicy Żeromskiego. Tam zaczęło się od mocnego strzelania, bo pierwsze dwa spotkania zakończyły się wynikami 9:1 i 9:2. A w kolejnych meczach padało jeszcze więcej bramek. Bardzo dobrze grał zespół GKS Jastrzębie który wygrał trzy mecze i tylko jeden zremisował zapewniając sobie awans. O drugie miejsce trwała walka do ostatniego spotkania. Te rozgrywały drużyny Zagłębia Sosnowiec i Polonii Warszawa. Piłkarzom z Warszawy wystarczał remis. Na początku meczu prowadzenie Zagłębia i to 4:0. Do przerwy 4:2. Ale końcowy wynik to 4:4 i zamiast awansu Sosnowiczanie musieli przeżyć gorycz porażki.

W grupie C o palmę pierwszeństwa walczyły trzy drużyny. Hutnik Kraków, Polonia Rzeszów i Gwarek Zabrze. Wszystkie mecze wygrali Krakowianie i bez problemów awansowali dalej. Natomiast drugiego finalistę miał wyłonić mecz pomiędzy Gwarkiem i Polonią. Zaczęło się fatalnie dla późniejszego mistrza bo do przerwy 0;2. Ale klasę zespołu poznaje się po tym jak kończy a nie jak zaczyna. W drugiej odsłonie Zabrzanie strzelają przeciwnikowi cztery gole i pewnie awansują do dalszych gier. Szkoda tylko Polonii Rzeszów, bo grając zapewne w innej grupie zapewniłaby sobie awans do dalszych gier.

Grupa D miała jednego faworyta a była nim drużyna wielokrotnego mistrza oldbojów Cracovia Kraków. Tak się stało wygrała pierwsze trzy mecze i w ostatnim granym już na luzie zremisowała z KSZO co nie miało znaczenie na miejsce w tabeli. Na drugim miejscu drużyna kierowana przez Jarosława Leśniaka (wielokrotnego uczestnika naszej imprezy) Oldboys Olsztyn. Wprawdzie zespół zanotował jedną porażkę z Cracovią, ale wszystkie pozostałe wygrał i pewnie zajął drugie premiowane miejsce

Wreszcie niedzielne finały:

W grupie E grali: Warta Zawiercie, Zagłębie Dąbrowa, Gwarek Zabrze, Cracovia Kraków i GKS Jastrzębie. Pierwsze dwa zespoły nie sprostały wyzwaniu postawionemu przez przeciwników. Pomiędzy pozostałymi rozegrała się walka o awans do najlepszej czwórki. Najpierw Cracovia remisuje z Gwarkiem, potem piłkarze z Zabrza wygrywają z Jastrzębiem, by później zremisować z Zagłębiem. Podobnie Cracovia wygrywa dwa mecze z najsłabszymi ale remisuje z GKS Jastrzębie. Jednak ten remis decyduje o tym, że to krakowianie awansują z drugiego miejsca, bo pierwsze zagwarantowali sobie późniejsi mistrzowie.

W grupie F grali zeszłoroczni mistrzowie i to w nich upatrywano faworyta. Rzeczywiście nie zawiedli, wygrali wszystko i pewnie awansowali do czwórki. Za ich plecami toczyła się walka o drugie premiowane awansem miejsce. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszedł zespół Hutnika, który tylko zremisował z Concordią. Ale ten remis wystarczył by przejść dalej

Wreszcie walka o najwyższe lokaty. Najpierw Gwarek nie daje szans Hutnikowi, bo choć wygrywa 4:3 to od samego początku wygrywa dwoma bramkami, by w końcówce sprokurować sobie nerwówkę. W drugim półfinale bardzo zacięty mecz Pogoni z Cracovią, ale ubiegłoroczni mistrzowie w końcówce strzelają dwa gole i grają ponownie o tytuł.

Mecz o III miejsce to walka dwóch krakowskich drużyn w której lepsza Cracovia. O I miejsce najpierw prowadzi gwarek 1:0 i 2:1. Potem Pogoń 2:3. Ale w końcówce najlepszy strzelec i zawodnik imprezy doprowadza do remisu i o tytule decydują karne. Zaczyna Pogoń i już w pierwszym strzale nie zdobywa gola. Zabrzanie się nie mylą. Strzelają trzy gole i zdobywają po raz drugi tytuł Halowego  Mistrza Polski Oldbojów.

 

link do zdjęć tutaj ---


 

 


Stas

Z okazji urodzin trenerowi Stasiowi Kralczyńskiemu składamy najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrówka, pogody ducha i zwycięstwa w I WLO w nowym roku !!!


Kaziki


Łódzka Liga Oldbojów

 


Piłkarze Hutnik Kraków wygrali rozgrywki w Krakowskiej Lidze Oldbojów o Puchar Prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, red. Ryszarda Niemca. 

 

Hutnik10 października br., po zwycięskim meczu 17. rundy gier, w którym zespół z Suchych Stawów pokonał Opatkowiankę 16-1, wiceprezes MZPN Zdzisław Kapka wręczył uradowanym graczom Hutnika okazały puchar.

Hutnicy zdominowali tegoroczne rozgrywki. W 17 meczach zdołali zgromadzić 47 pkt, strzelili rekordowa ilość 101 goli, tracąc ledwie 19. Przed ostatnia kolejką gier osiągnęli 18-punktową przewagę nad drugą w tabeli Wisłą Kraków. 
W mistrzowskiej drużynie trenera Lesława Knapa występowali: Andrzej Stępień, Krzysztof Kuś, Jacek Tympalski, Grzegorz Stochmal, Michał Stolarz, Tomasz Bernaś, Tomasz Kozieł, Marcin Makuch, Marek Rapacz, Łukasz Wołczyk, Rafał Kwieciński, Mariusz Stanuch, Wojciech Salomon, Andrzej Hobgarski, Rafał Bereta, Andrzej Zięba, Andrzej Kępa, Paweł Kępa, Jacek Morawica, Marcin Pasionek, Dariusz Chłoń, Mariusz Stanula, Kazimierz Mastalerz, Marek Kowalski.

***
Rekordowa wygrana z Opatkowianką była efektem znakomitej dyspozycji Hutników, którzy zdominowali wydarzenia na boisku. Sześć goli strzelił Marcin Makuch, po trzy trafienia zanotowali Marek Rapacz i Rafał Kwieciński, dwa gole zdobył Łukasz Wołczyk, po jednym Paweł Kępa i Jacek Morawica.

Film z meczu    Zdjęcia z meczu

Końcowa tabela i wyniki spotkań


Zagłębie Sosnowiec Mistrzem Polski !!!

zaglebie

 

 Zdjęcia z turnieju -  tutaj

 

W III edycji Mistrzostwo Polski Oldbojów drużyn sześcioosobowych padło łupem Zagłębia Sosnowiec. Spotkania rozgrywane były w Sosnowcu na sztucznej murawie Kompleksu Sportowego przy Kresowej 1.

Turniej był rozłożony na dwa dni, więc zmagania Oldbojów rozpoczęły się już w sobotę! Do rozgrywek przystąpiło 14 drużyn, a do Sosnowca nie dojechały takie zespoły jak - Hetman Byczyna, Polonia Bytom, Żubry Radomsko, Beskid Andrychów, DASK INVEST Radomsko, Polonia Warszawa. 

Najwięcej dramaturgii było oczywiście w wielkim finale! Zagłębiacy mierzyli się z Polonią Rzeszów, z którą w grupie przegrali aż 0:4. Finaliści stanęli na wysokości zadania i sprawili piękny festiwal na zakończenie mistrzostw! Sosnowiczanie prowadzili 1:0 po bramce najstarszego na turnieju Jacka Zudina, jednak chwila nieuwagi i rywale objęli prowadzenie 2:1! Zagłębie dopiero na 10 sekund przed końcem meczu doprowadziło do wyrównania 2:2. Cóż to była za akcja, zresztą co tu dużo pisać, zadecydowała o przyznaniu wyróżnienia dla najlepszego zawodnika! Jej bohaterem został Ryszard Czerwiec, piłkarz przyjął piłkę na klatkę piersiową i od razu ściągnął ją na lepszą nogę, mimo asysty dwóch obrońców "huknął" nie do obrony! 

W karnych bohaterem został Robert Stanek co prawda w meczu puścił dwie bramki, jednak w karnych nie dość, że perfekcyjnie wykorzystał ostatnią próbę Zagłębia, to jeszcze chwilę później obronił strzał rywala i zaczął świętować!

 

Wyniki: 

Grupa A:
Delta Warszawa 2-10 Polonia Rzeszów 
Stadion Zawiercie 2-4 Delta Warszawa 
Polonia Rzeszów 4-0 Zagłębie Sosnowiec 
Delta Warszawa 2-3 Zagłębie Sosnowiec 
Stadion Zawiercie 3-5 Zagłębie Sosnowiec 
Polonia Rzeszów 8-2 Stadion Zawiercie 

Grupa B:
RKS Zagłębie D.G 3-2 Westovia Tarnów 
Concordia Knurów 1-1 RKS Zagłębie D.G 
Sparta Szczekociny 2-3 Concordia Knurów 
Westovia Tarnów 4-1 Sparta Szczekociny 
RKS Zagłębie D.G 2-6 Sparta Szczekociny 
Wesovia Tarnów 7-3 Concordia Knurów 

Grupa C:
Tur Turek 1-9 GKS Jastrzębie 
GKS Jastrzębie 4-4 Stomil Olsztyn 
Stomil Olsztyn 12-1 Tur Turek 

Grupa D:
Żyrardowianka Żyrardów 6-1 Przewarno 
Przewarno 5-3 Witów 
Żyrardów 5-1 Witów 

Mecz o 3. miejsce:
Westovia Tarnów 4-0 Żyrardowianka Żyrardów 

Finał:
Zagłębie Sosnowiec 2-2 Polonia Rzeszów (k. 4:3) 

Bramki: Zudin, Czerwiec - Kalita, Rozborski 
Rzuty karne: Drzymont (tak), Derbin (nie), Antczak (nie), Wiejacha (tak), Pietrzak (tak), Stanek (tak) - Buda (nie), Kalita (tak), Wybraniec (nie), Antkiewicz (tak), Hulbuj (tak), Kuter (nie). 

Zagłębie: Dariusz Szmit, Robert Stanek, Marek Rajmund (kontuzja) - Ryszard Czerwiec, Marcin Drzymont, Łukasz Antczak, Artur Derbin, Jacek Zudin, Tomasz Wiejacha, Sebastian Stemplewski, Grzegorz Figura, Marek Pietrzak, Volodymyr Ostroushko, Piotr Boguszewski (kontuzja). 

Najlepszy bramkarz: Rafał Pomianek (Polonia Rzeszów) 
Najlepszy zawodnik: Ryszard Czerwiec (Zagłębie Sosnowiec) 
Najlepszy strzelec: Sebastian Rymbiewski (Delta Warszawa) 
Najstarszy zawodnik: Jacek Zudin (Zagłębie Sosnowiec) 

Gratulacje dla Oldbojów Zagłębia !!!